Wolne media widziane #ŚlepymOkiemTemidy.

Dodano 10.12.2018

Czasy, w których żyjemy przynoszą każdego dnia szereg informacji. Wiele zupełnie nieistotnych, a wiele tworzących gorący klimat politycznego sporu. Dobrze, gdy podane są z pełną niezależnością, a komentarze są rzeczowe i wygłaszane w zgodzie z zasadami logiki i prawa, ale zupełnie źle jest, gdy w ramach komentowania zapraszana jest jedna opcja, która wylewa wiadra pomyj na głowy politycznych przeciwników dowodząc jakimi złymi ludźmi są i jakich złych rzeczy narobili.

Większość dziennikarzy to rozumie i wie, że twarz jest jedna, więc konsekwentnie strzeże swojej niezależności. Są jednak, jak to w swojej satyrze przekazuje nam #ArkadiuszKrupa, również i tacy, którzy widzą wyłącznie zależność dziennikarzy od oferowanego wynagrodzenia za prezentację prawdy objawionej, za firmowanie twarzą rzeczy urągających logice, rozsądkowi. Nie chcesz, nie trzeba, na to miejsce przed kamerą na pewno czeka kilku innych, którzy sprzeniewierzając się posłannictwu zawodowemu zrobią wszystko, by zbudować swoje miejsce w zawodzie.

Świetna satyra rysunkowa, która wyraża to, co myślący, krytyczny człowiek musi myśleć o niektórych przedstawicielach mediów.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk