Rozmowy o prawie

Urząd Miasta Gdańska nie prowadzi dystrybucji płatnych broszur teleadresowych. To kolejne oszustwo.

Do Urzędu Miejskiego w Gdańsku zgłaszają się osoby, które informują o tym, że otrzymali telefoniczne propozycje zakupu broszur zawierajacych dane kontaktoowe wydziałów urzędu, które miały zostać ostatnio zmienione. Broszura miała też zawierać ważne telefony, a to na przykład do lekarzy.

Co bardzo ważne, bo tu dostrzegam największe zagrożenie, osoba namawiająca do zakupu twierdzi, że emeryci otrzymują specjalne zniżki i mogą kupić broszurę w atrakcyjnej cenie 30 zł. Wykorzystuje się ufność starszych osób, a jednocześnie znacznie poważniejsze traktowanie spraw urzędowych niż robi to młodzieć. Brak orientacji może doprowadzić do tego, że starsza osoba nie tylko wyda niepotrzebnie pieniądze na niewiele wartą broszurkę, to jeszcze może się okazać, że osoby, które dostarczą broszurkę ukradą coś z mieszkania wykorzystując nieuwagę starszej osoby.

Nie tylko warto, ale wręcz należy ostrzegać naszych znajomych seniorów. Zminimalizujemy w ten sposób szansę na powodzenie pomysłodawców przekrętu.

Na swojej stronie magistrat opublikował takie słowa - OŚWIADCZAMY, ŻE URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU NIE WYDAJE ŻADNYCH ODPŁATNYCH BROSZUR DLA MIESZKAŃCÓW.

Każdą próbę naciągnięcia na zakup urzędowego informatora prosimy zgłaszać policji

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk