Rozmowy o prawie

Tym razem bony pojawiają się w grupach na portalu społecznościowym. Uważajcie! Weryfikacja kosztuje.

Zaufanie do postów informujących o  bonach, które można darmowo uzyskać w ramach loterii różnych sklepów odzieżowych spadło. Przyczynił się do tego komunikat o zatrzymaniu grupy oszustów, którzy mieli naciągnąć około 160000 osób na weryfikację w ramach uzyskania bonu, która kosztowała nie mniej niż 30,70 zł.
To być może z tego powodu, informacje o bonach pojawiły się nie na głównej stronie portalu społecznościowego, a w grupach. Być może chodzi o pozyskanie zaufania osób zainteresowanych grupą. Być może chodzi o to, by skłonić tych ufających do tego, by zdecydowali się spróbować swoich szans w loterii. A następnie o to, by skłonić te osoby do weryfikacji wygranej.
Nigdy nie decyduj się na wysyłanie sms-ów w takich loteriach bez sprawdzenia jaki jest ich koszt. Pamiętaj, że w przypadku, gdy chodzi o podstęp, koszt może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych.

Pamiętajcie, że bardzo łatwo dać się nabrać. Pamiętajcie, że koszty łatwowierności mogą być spore. Lepiej nie ryzykować, lepiej nie narażać się na koszty.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk