Rozmowy o prawie

Stabilność działania przedsiębiorców versus działania polityków widziane Ślepym Okiem Temidy.

Wiem, rozumiem, wielu jest przedsiębiorców, których celem działania jest wyciąganie pieniędzy przez zastosowanie przeróżnych sztuczek, które z reguły nie można nazwać uczciwymi działaniami. Nie mniej gros z nas jest osobami uczciwymi, których mażeniem jest tylko i wyłącznie spokojne działanie, zarabianie na mniej lub bardziej dostatnie życie.

W tym kontekśćie, każdego z nas przedsiębiorców, niepokojem napawają radosne działania polityków, którzy pod hasłem pomocy w rozwoju przedsiębiorczości, stymulacji rynku, wprowadzają co raz to nowsze przepisy, które w myśl haseł mają pomóc, a w rzeczywistości utrudniają życie przedsiębiorców. Zmiany poganiane zmianami, tworzenie prawa nieprzemyślanego męczy gorzej niż najcięższa praca.

Z niepokojem przedsiębiorcy spoglądają na to, co się dzieje. Dalecy od salonów, na których politycy wymieniają się pomysłami i grzcznościami nie chcą konstytucji dla biznesu. Chcą świętego spokoju.

Na rozbieżność między gadaniem polityków, a postrzeganiem ich pomysłów przez rodaków zwrócił uwagę znany prześmiewca życia publicznego i politycznego w Polsce. W swym satyrycznym komentarzu, Arkadiusz Krupa podsumowuje pomysł na Kodeks dla....

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk