Rozmowy o prawie

Powroty z wakacji. Im bardziej zachowania kierowcy będą zgodne z przepisami, tym bezpieczniejsze.

Przedostatni weekend wakacji to początek powrotów. Jak sądzę, dziś po południu na drogach pojawi się pierwsza fala aut wiozących wypoczętych Polaków, którzy wypoczywali nad morzem lub jeziorem, w lesie, czy też w górach. Każdy będzie chciał jak najszybciej dostać się do domu, bo podróż w rozgrzanym aucie nie należy do przyjemności. Wielu będzie, w tym celu, łamać przepisy jeżdżąc bardzo niebezpiecznie, wymuszając pierwszeństwo, ryzykownie wyprzedzając, czy znacząco przekraczając prędkość.

Namawiam do jazdy bezpiecznej i zgodnej z przepisami. Namawiam do zachowania zasad bezpieczeństwa ze względu na to, że życie i zdrowie mamy jedno, a do stosowania się do przepisów prawa o ruchu drogowym ze względu na to, że na drogach ma się pojawić wiele dodatkowych patroli, które obok pomocy w odkorkowaniu zablokowanych skrzyżowań będą monitorowały prędkość i zachowania na drodze.

Zachowajcie rozsądek na drodze, ale również przed wejściem do samochodu. Podejmując decyzję o przekręceniu kluczyka pamiętajcie, że kluczową dla bezpieczeństwa jest trzeźwość. Nie ruszajcie w drogę zbyt szybko po pożegnalnym grillowaniu.

Życzę wszystkim szerokiej drogi i bezpiecznego powrotu do domu.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk