Rozmowy o prawie

Parkingowej awantury ciąg dalszy. Radni dzielnicy zapowiadają zawiadomienie prokuratury.

Pewnie pamiętacie o awanturze o parkingi płatne w pobliżu plaż i opisywanym przeze mnie przypadku oddania w zarząd prywatnego przedsiębiorcy drogi publicznej celem pobierania w tym miejscu opłat za parkowanie.
Dziś dowiaduję się, że choć w sobotnim proteście wzięło niewiele osób, to jednak radni dzielnicy nie poddają się i dali urzędnikom czas na działanie do wtorkowego południa.
 
Radni oczekują, że miasto zerwie umowę z firmą Wiparking i tym samym wycofa się z poboru opłat w miejscu, gdzie do wakacji parkowali spokojnie mieszkańcy. Radni zapowiadają też, że w przypadku zlekceważenia ultimatum, zawiadomią o sprawie prokuraturę. Biorąc pod uwagę to, co podkreślają radni, a więc całkowite ignorowanie Rady Dzielnicy, która wydała negatywną opinię przy dyskutowaniu kwestii dzierżawy darmowego dotąd parkingu, materiał powinien być bardzo interesujący dla prokuratora. Uważam nawet, że prokuratura sama powinna podjąć czynności wyjaśniające w sprawie, o której media trąbią od ponad dwóch tygodni.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk