Rozmowy o prawie

Oszustwo przy wynajmie apartamentów w Kołobrzegu

Przy okazji każdego chyba sezonu urlopowego dochodzi do oszustw. Policjanci informują o stwierdzeniu przypadków oszustw polegających na tym, że tworzy się strony internetowe dla fikcyjnych obiektów i pobiera zaliczki na pobyt. Po przyjeździe do miejscowości wypoczynkowej okazuje się, że to, co w sieci wyglądało pięknie nie istnieje, albo nikt nie wie o naszej rezerwacji, a podane konto wcale nie należy do właściciela obiektu.

Tak jest i w czasie tych wakacji. Policjanci z Otwocka prowadzą pod nadzorem prokuratury czynności w sprawie  ogłoszenia na stronie internetowej www.apartamentykolobrzeg.org,  które według już pozyskanych dowodów jest nieprawdziwe, a liczba osób oszukanych przez organizatora procederu  wynosi już 165 osób. Jak informuje policja, osoba oferująca na stronie internetowej  apartamenty w Kołobrzegu, gdyż pod podanym adresem nie ma żadnych apartamentów do wynajmu. Poszkodowani w liczbie nie mniej niż 165 dokonali rezerwacji w okresie między 29 czerwca a 10 lipca tracąc przy tym nie mniej niż 178000 zł.

Oficjalny komunikat policji mówi, że policjanci ustalili, że oferta wynajmu znajdowała się na wątpliwej stronie internetowej znajdowała się w dniach od 29 czerwca do 10 lipca br, ale z ciekawości sprawdziłam, jak wygląda to dziś.  Okazuje się, że strona działa nadal, więc kolejne osoby mogą popaść w poważne tarapaty finansowe w związku z wpłatami zaliczek na konto oszustów opisanych w komunikacie policji.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk