Rozmowy o prawie

Olbrychski zatrzymany za prowadzenie po alkoholu.

Znany aktor, Daniel Olbrychski wpadł w ręce patrolu policyjnego w Podkowie Leśnej, gdy prowadził auto mając aż 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Aktor twierdzi, że wczoraj wypił z żoną butelkę wina. Mówi też, że bije się w piersi za to, co zrobił i podda się dobrowolnie karze. 

Olbrychskiego zatrzymano w ramach rutynowej kontroli kierujących. Zgodnie z nowymi przepisami, aktor od razu stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu grzywna do 5 tysięcy złotych, utrata prawa jazdy na nie mniej niż 3 lata, a także do 2 lat więzienia. 

Pomijając udział w kultowych produkcjach filmowych, aktor został też odznaczony sztandarowymi odznaczeniami - Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Mamy konkretny przypadek, konkretną, znaną powszechnie osobę, a nie inicjały, które nie tylko nic nie mówią, ale przede wszystkim nie stanowią wzoru. Znane nazwisko, kolejnego aktora, celebryty jest dowodem na to, że problem istnieje, że dotyczyć może każdego z nas. 

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk