Rozmowy o prawie

Loteria paragonowa przedmiotem zainteresowania oszustów! Ostrzeżenie od administracji podatkowej!

Nie wiem, czy bierzecie udział w loterii paragonowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów, a jeżeli tak, to czy wiecie, że oszuści i naciągacze wykorzystują jej popularność i naszą łatwowierność. Warto o tym powiedzieć, bo okazuje się, że jest już problem, który odnotowały służby ministerstwa. Okazuje się, że do organizatora loterii dotarły informacje o przesyłaniu wiadomości SMS, których celem jest wyłudzenie pieniędzy.

Jeżeli dostaniesz wiadomość SMS o treści: 

„NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyz masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177"

musisz wiedzieć, że jest już oficjalny komunikat administracji podatkowej, z którego wynika, że organizator loterii nie jest autorem powyżej cytowanej wiadomości.

Warto przypomnieć, że zgodnie z zasadami Narodowej Loterii Paragonowej, osoby wylosowane na podstawie zgłoszeń elektronicznych w systemie informatycznym loterii, otrzymają w po losowaniu e-maila, a w kolejnym dniu organizatorzy będą kontaktować się telefonicznie z numerem wskazanym w formularzu zgłoszeniowym. 

Jeżeli nic się nie zmieniło, to za zwrotną wiadomość SMS zapłacisz 1 zł + VAT. Pamiętajcie, że wiadomości z numerów Premium można zablokować u operatora.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk