Rozmowy o prawie

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Akcja policyjna rozpoczęła się w ten weekend.

Wszelkie działania prewencyjne należy chwalić. Chwalę to, że policjanci rozpoczęli w ten weekend akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", której celem jest szerzenie zasad bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego i dbałości o bezpieczeństwo nasze i innych osób.
Jest to bardzo potrzebne, bo w zeszłym tygodniu, gdy byłam w Augustowie, widziałam na wodach wokół Augustowa kilka jednostek, których sternicy mieli na pulpitach sterowniczych butelki piwa. Widziałam groźne manewry skuterów wodnych, które zdawały się być sterowane przez osoby, które nie mają pojęcia o zasadach poruszania się po wodach i pewnie uważają, że szybszy ma pierwszeństwo. Widziałam też łódkę z nosidełkiem z malutkim dzieckiem. Problem w tym, że nosidełko było ustawione bezpośrednio przy skraju pokładu.
Dobrze, że policjanci będą działać, ale myślę, że termin rozpoczynania takich akcji powinien być dostosowywany do pogody. Jeżeli pogoda skłania do wypoczynku nad wodą, to na wodzie powinny pojawić się policyjne patrole.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk