Rozmowy o prawie

Kolejna edycja ważnej akcji. Przed wakacjami - co warto wiedzieć? Rady 40 instytucji.

Wakacje już za kilka dni, więc jak w poprzednich latach, 40 instutucji, które mają związek z wypoczynkiem wakacyjnym rozpoczęło akcję edukacyjną pod hasłem Przed wakacjami – co warto wiedzieć?

To już siódma edycja akcji, w której przedstawiciele urzędów i organizacji  radzą o czym należy wiedzieć i pamiętać przygotowując się do urlop, a następnie w jego trakcie. W ramach akcji przedstawiane są informacje o regułach, które sprawią, że oczekiwany przez wiele miesięcy wypooczynek będzie przyjemnością, a nie problemem z powodu naruszenia naszych praw przez organizatorów wypoczynku. 

Szczerze namawiam do zapoznania się z pakietem informacji i wykorzystanie ich w trakcie przygotowań do urlopu. Dla ułatwienia poniżej przedstawiam najważniejsze linki do stron organizatorów akcji.

Oczywiście, w wielu sprawach można zwrócić się też do adwokata. Każdy z nas adwokatów chętnie wesprze pootrzebujących analizy umowy z biurem podróży lub przygotowanie reklamacji. Może nie znamy się na sinicach, które mogą spowodować zamknięcie kąpieliska, ale mamy wiedzę dotyczącą odpowiedzialności właściciela basenu za bezpieczeństwo osób z niego korzystających.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk