Rozmowy o prawie

Co powinieneś wiedzieć przed wakacjami?

Co powinieneś wiedzieć przed wakacjami? – dobre rady 36 instytucji dla osób wybierających się na urlop. To już szósta edycja akcji, w której biorą instytucje zajmujące się prawami klientów i obowiązkami organizatorów wypoczynku.

Wielu akcji rządu i jego agend nie rozumiem, ale taka akcja jest ze wszech miar godna pochwały. Im więcej edukacji, prewencji, tym mniej kłopotów, stresu i nieszczęść w okresie urlopowym.

Organizatorzy zwracają uwagę na kilka spraw, które poruszałam we wcześniejszych wpisach, ale nigdy zbyt wiele przypominania o tym, że powinieneś:

1.       Przeczytać umowę zanim ją podpiszesz i sprawdzić, czy umowa o świadczenie usług turystycznych określa miejsce pobytu, termin rozpoczęcia i zakończenia wycieczki, standard hotelu, posiłków oraz rodzaj środka transportu.

2.       Orientować się w sposobie reklamowania imprezy, a szczególnie w procedurach, które ewentualnie trzeba wdrożyć jeszcze w miejscu pobytu wakacyjnego.

Warto skorzystać z rad, ale oczywiście, gdyby ktoś potrzebował głębszej pomocy, każda kancelaria adwokacka pomoże rozwiązać problem.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk