Rozmowy o prawie

Aplikacja "Moja komenda" powinna być w każdym telefonie. Może się przydać w każdej chwili.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło unowocześnioną aplikację mobilną „Moja Komenda”, która pozwoli błyskawicznie odszukać dzielnicowego, który sprawuje opiekę nad naszym rejonem zamieszkania.

Aplikacja „Moja Komenda” pozwala wyszukać właściwego funkcjonariusza wśród wszystkich dzielnicowych w Polsce. Praca z aplikacją jest bardzo prosta, bo wystarczy podać adres zamieszkania, a w odpowiedzi otrzymamy informację o dzielnicowym i jednostce policji, w której pełni służbę.

Oczywiście, dzielnicowych możemy szukać korzystając z klucza w postaci imienia i nazwiska. Co ważne, w sytuacjach zagrożenia zdarza się, że nie ma połączenia, aplikacja działa również bez dostępu do sieci. 
 
Aplikacja „Moja komenda” działąjąc w trybie połączenia z siecią pokaże nam jak najprościej dostać się do właściwej komendy lub komisariatu. Oczywiście, pozwala też na zestawianie połączeń z dyżurnymi z wybranej jednostki policji. 

Jestem przekonana, że warto mieć taką aplikację w swoim telefonie. Przecież nie wiemy, w którym momencie kontakt z dzielnicowym będzie potrzebny.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk