Rozmowy o prawie

#ŚlepymOkiemTemidy o demonstrowaniu swojego przywiązania do demokracji.

#ArkadiuszKrupa jest doskonałym obserwatorem życia publicznego. Szybkość, z jaką toczą się obecnie wydarzenia polityczne jest tak duża, że ostatnio jego rysunki pojawiają się niemal każdego dnia. 
Tym razem odniósł się do zdarzeń z końca ubiegłego tygodnia, gdy grupa osób demonstrowała w Warszawie swoje przywiązanie do tradycyjnie rozumianej demokracji, co stoi w opozycji do najnowszych pomysłów rządzących. Kilka osób przekroczyło kordon, którym od społeczeństwa odgrodzili się przedstawiciele narodu. Niestety, nie danym im było przekazać swoich opinii przedstawicielom suwerena. Zostali wyniesieni przez służby ochraniające kompleks budynków sejmowych.
Komentarz wskazujący na to, że demokracja nie musi być za demonstrującym przywiązanie do niej jest doskonałym powodem do tego, by zastanawiać się nad tym, dokąd zmierzają zmiany w prawie.
Jako #adwokat czynnie prowadzący sprawy związane z postępowaniami w sądach myślę, że wszyscy mają świadomość, że zmiany w sposobie funkcjonowania sądów i usprawnienie postępowań jest bardzo istotne, ale niestety sposób ich wprowadzania, zmiany ostatnio proponowane w prawie są zbyt rewolucyjne, a na pewno rewolucja prowadzi w kierunku odwrotnym niż tendencje obowiązujące w demokratycznym świecie.

Beata Nowakowska

Adwokat Gdańsk